بازدید معاون رئیس جمهور از دانشگاه
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه و برخی از سایر واحدهای معاونت های آموزشی و تحقیقات و فناوری دانشگاه بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر سورنا ستاری در این بازدید در جریان اقدامات دانشگاه در جهت گسترش فعالیت های فناوری دانشگاه قرار گرفت و و ضمن دادن قول های مساعد در زمینه تامین بودجه راه اندازی و تجهیز واحدهای فناورانه از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بر تبیین و نهادینه شدن گفتمان علم و فناوری در دانشگاه تاکید کرد.
رئیس دانشگاه در حاشیه این بازدید در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی خبری روابط عمومی دانشگاه گفت: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور امروز پس از ادای احترام به مقام شامخ شهدای گمنام دانشگاه به مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه رفت
دکتر محمد دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه از سال 92 با هدف حمایت از شرکت های نوپا در زمینه های تحقیقات مرتبط با علوم پزشکی آغاز به کار نمود و در حال حاضر 4 شرکت دانش بنیان در این حوزه در دانشگاه فعال می باشند افزود: دکتر ستاری از 4 شرکت دانش بنیان فناوران به زیست شرق، نیک ژن اوژن، حساس تشخیص گستر خاوران و کاوش آریان آزما بازدید کرد.
وی ادامه داد: شرکت دانش بنیان کاوش آریان آزما در زمینه طراحی کیت های تحقیقاتی آنتی اکسیدان و تعیین کیفیت عسل طبیعی،شرکت فناوران به زیست شرق در زمینه تهیه قرص و کپسول زعفران ارگانیک، شرکت نیک ژن اوژن در زمینه تهیه کیت های تشخیصی تعیین جنسیت جنین و کیت های تشخیصی مبتنی بر Real Time Pcr و شرکت حساس تشخیص گستر خاوران در زمینه کیت های تشخیص آلرژیک و تهیه نرم افزار کلینیک آلرژی فعالیت دارد.
رئیس دانشگاه با اظهار اینکه بازدید از مرکز آموزش مجازی معاونت آموزشی دانشگاه و دستگاه پرینتر سه بعدی از دیگر برنامه های این بازدید بود گفت: در این مرکز تاکنون 8 محصول مولاژ آموزشی طراحی و تولید و در ایران و همچنین کشور افغانستان به فروش رسیده است.
دکتر دهقانی با بیان اینکه در ادامه از آزمایشگاه جامع تحقیقات و محل احداث اتاق تمیز و مرکز ساخت و کنترل کیفی دارو در دانشکده داروسازی بازدید شد گفت: تامین بودجه جهت راه اندازی مرکز نوآوری دانشگاه با هدف ارائه مشاوره در تبدیل ایده به محصول و استقرار شرکت های شتاب دهنده برای تسهیل این امر، ساخت اتاق تمیز(clean Room)، راه اندازی مرکز ساخت و کنترل کیفی دارو  تجهیز آزمایشگاه مرکز رشد از جمله درخواست های دانشگاه بود که دکتر ستاری در زمینه تامین اعتبار درخواست های فناورانه قول های مساعدی داد.
وی تصریح کرد: اتاق تمیز(clean Room) کلاسD است که جهت تهیه کیت های تشخیصی می باشد و در استان خراسان جنوبی نیز وجود ندارد.
 
 
 
 
 
منبع:
وبدا-روابط عمومی دانشگاه
تعداد بازدید:
9395
تاریخ:
1399/03/12
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:7
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند می باشد.      آخرین بروزرسانی:1399/06/24
Powered by DorsaPortal